Co je Bydlo?

Pondělí 8:00 – 16:00 Terénní služby
Prosím volejte mi dostatečně dopředu a snažte se si návštěvy zařizovat v tento den, děkuji.
13:00 – 18:00 Volnočasový klub Děti v akci
Úterý 8:00 – 11:00 Vaření polévek v klubu na OÚ Zákolany
13:00 – 18:00 Volnočasový klub Děti v akci
Středa 8:00 – 13:00 Potravinová pomoc
9:00 – 12:00 Mateřské centrum Buďánek
13:00 – 17:00 Terénní služby + administrativa
Prosím volejte mi dostatečně dopředu a snažte se si návštěvy zařizovat v tento den, děkuji.
Čtvrtek 8:00 – 17:00 Úřední hodiny v knihovně na OÚ Zákolany
13:00 – 18:00 Volnočasový klub Děti v akci
Pátek 8:00 – 11:00 Vaření polévek v klubu na OÚ Zákolany
11:00 – 14:00 Terénní služby + administrativa
13:00 – 18:00 Volnočasový klub Děti v akci
V jakékoli jiné časy po telefonické domluvě.

Jsme polyfunkční komunitní centrum, které zaštiťuje různé služby sociální pomoci a kulturního zázemí. Naším cílem je zlepšit život lidem v obci a být jim nápomocni s různými životními útrapami a naslouchat jejich potřebám. Chceme, aby si i ten poslední člověk v obci připadal důležitý a každý jeho problém byl vyslyšen a v rámci možností mu bylo pomoženo. Naše centrum sdružuje všechny věkové kategorie, barvy pleti, vyznání, sociální umístění. Rádi bychom vytvořili prostor, kde se každý bude cítit dobře.

Naše centrum Bydlo sdružuje spoustu zajímavých projektů: Dětský klub “Děti v akci” (pro školní děti), Mateřské centrum Buďánek, konzultace Člověka v tísni s pomocí s oddlužováním a pomocí odrazit se ode dna. Samotné Bydlo pak organizuje společné nákupy farmářských produktů, pomoc seniorům (odvozy k lékařům, nákupy, obědy), komunitní vaření polévek, pomoc s úřady, organizaci společenských, kulturních a sousedských akcí.

Věříme, že si u nás každý najde to své.
Těšíme se na vás!

Sociální služby

Oddlužování

díky spolupráci s Člověkem v tísni zde máme skvělou terénní pracovnici Terezu Zuskovou, která radí s oddlužováním. Stačí zavolat buď přímo jí: 775 871 540 nebo mně a můžeme domluvit schůzku, kde vám bude/me plně k dispozici.

Pomoc s úřady a formuláři

Další ze služeb je pomoc s úřady, vyplňováním formulářů a vyřizováním po úřadech. Po domluvě můžeme daný úřad navštívit společně a vámi danou problematiku vyřešit.

Pomoc s cestou k doktorům

Tato služba se týká především seniorů. Kdo má problémy s dopravou nebo nemá dostatek sil na cestování k lékaři veřejnou dopravou, můžete na cestu využít mě a já vám velmi ráda pomohu.Těchto služeb neváhejte využít, jsem vám plně k dispozici.

Pomoc s životními problémy

Neváhejte se na mě obrátit s vašimi problémy, co vás trápí. Můžeme se pokusit dobrat nějakého řešení nebo varianty k pomoci. Tato služba je absolutně diskrétní. Jsem vázána mlčenlivostí. Budu ráda, když ke mně budete mít důvěru a já vás vyslechnu a v rámci mých možností pomohu.

Komunitní služby

Společné nákupy od farmářů Scuk

Každých 14dní budeme dělat společné nákupy od lokálních farmářů přes
www.scuk.cz/zakolany s výdejnou v klubu na Obecním úřadě Zákolany.

Přebytky

Když budete mít jakékoli přebytky zahrad, které budete chtít udat sousedům raději než aby se to vyhodilo nebo budete mít nějaké své výrobky/suroviny k prodeji ať už domácí med nebo vajíčka, maso, zeleninu, ovoce. Určitě se neváhejte ozvat, r ádi podpoříme sousedkou výměnu/prodej.

Polévky

Každé úterý a pátek jsme pro vás v klubu na Obecním úřadě Zákolany s tradičními polévkami. Od 8:00-11:00h se zde vydávají polévky, které vaří dobrovolníci z řad místních nadšenců ( i vy se můžete zapojit, budeme rádi). Polévky jsou moc hezká komunitní akce, kde se mohou potkat sousedé a lidé z blízkého okolí.

Mateřské centrum Buďánek

V neposlední řadě zde máme mateřské centrum, které sdružuje maminky z blízkého okolí. Kdo bude mít zájem mateřské centrum navštěvovat, neváhejte napsat skvělé mamince Lucce Vodrážkové, která se s vámi bude v klubu potkávat. Její kontakt: lvodrazkova@atlas.cz nebo tel: 723 150 232
Rádi bychom do budoucna umožnili maminkám službu hlídání za poplatek. Když si budou chtít cokoli vyřídit, tak během středečního dopoledne budou mít možnost.O tom vás budu ještě informovat.

Volnočasový klub

Pod vedením Zuzky Kočířové je zde i volnočasový klub, který v odpoledních hodinách sdružuje děti školního věku a připravuje jim zájmový program. Kdo by měl o tuto službu zájem, nechť neváhá kontaktovat Zuzku na tel.č:775 037 195 nebo na mailu detivakci@gmail.com

Kulturní akce

Staráme se též o vaše kulturní zázemí s širokou nabídkou akcí, které se během roku zde v Zákolaneh konají. Kdo by měl zájem se aktivně zapojit do příprav, nechť se mi neváhá ozvat. Jsme moc rádi, když se vám nabízené akce líbí a s radostí je navštěvujete. O kulturních akcích vás budeme pravidelně informovat. Nově zde zakládáme folklorní soubor písní a tanců, budeme rádi, když se přidáte.

Budeme moc rádi za zpětné vazby a podněty.
Služby Člověka v tísni i Bydla jsou zcela zdarma.

Tereza Hussarová

koordinátor komunitního života a sociální pomoci
Komunitní centrum Bydlo

602 856 651
hussarova@zakolany.cz

Žiji na rozhraní všech tří vesnic, Zákolany, Kováry a Trněný Újezd. Mám dvě děti, které chodí sem do Mateřské školy Pod Budčí, Oskárka a Beatku, manžela Kubu. Moc ráda vařím, zahradničím, mám ráda ruční práce a v neposlední řadě jsem nadšenec a sběratel dětské literatury.